Fernando Corona – Murcof

Narodil se v roce 1975 v Mexickém městě Tijuana. Jeho první kontakt s hudbou byl u nich doma, otec hrával na harmoniku. Protože chtěl hrát taky, koupil pro něj a jeho sestru levné klávesy, Jeho však zajímalo spíše jak vlastně vzniká hudba a začal zkoumat způsob tvorby a designu hudby. Zajímal se hlavně o Bacha a Beatles. Zatímco jeho máma poslouchala spíše klasickou mexickou hudbu, jeho otec ho učil poslouchat klasiku a také mu vysvětloval jak vlastně celá kompozice funguje.

Kolem 15 roku věku, začal brát lekce klavíru a hudební kompozice a také dostal dárek, od svého otce, což byly první klávesy Casio se samplerem.  Fascinovalo že může nahrávat zvuky okolí a transformovat je v jiné (což mu vydrželo zřejmě do dnes). Později začal navštěvovat alternativní klub u nich ve městě a objevil další alternativní elektronickou hudbu jako Depeche mode, skinny puppy, Front line assembly a další.

Kolem roku 1988 se dostal konečně k lepším klavesám značky Kawai a také začal programovat některé zvuky na počítači commodore 64. Tvořil hlavně acidovou hudbu a hudbu ve stylu Kraftwerk. S dalšími dvěma přáteli pak založil skupinu Vortex, aktivní do roku 1991.

Elektro akustické projekty (1994):

Začíná kooperovat s eexperimentálními skupinami jako Elohim, nebo Arvoles, což je corssover projekt s ženským vokálem. Poté začal skládat hudbu pro taneční projekt Ensenáda, což ho přivedlo k moderní minimalistické hudbě  a moderní vážné hudbě. Začíná také poprvé používat zpětnou vazbu pro tvorbu hlukového pozadí ve svých skladbách. Začal také digitálně zpracovávat samply klasické hudby a míchat je s prvky doom metalu ambientu a noise. V roce 1994 až 1996 studoval hru na violoncello. V roce 1998 pak zvukovou kompozici a aranžmá na Harpera music v Kalifornii.

 

V roce 2001 hrál Murcof s Nortec collective na festivalu Sonar a jeho jeho kamarád ho přesvědčil aby mu dal svoje demo. To následně vedlo k vydání jeho prvního vinylu a hraní na festivalech jako Mutek nebo znovu na Sonaru. Během dalších let postupně vydal dalších 5 alb a v roce 2014 pak spolupracoval s Erikem Truffazem na jeho albu Being Human Being