Proč jsem skončil s E&S

Začátek s E&S

344661-188x188

Investice, akcie a podílové fondy mne vždy zajímali. Je to svět, kde se dá vydělat hodně peněz a pokud děláte zajímavou kulturu, nebo chcete pomáhat někomu s touto kulturou, potřebujete jich opravdu hodně. Druhá věc je, že se nějak musíte zabezpečit na stáří, protože pokud spoléháte na penzíjko, a stát tak jste možná adept pro doktora z filmu jáchyme, hoď to do stroje.

Můj kamarád mne tedy oslovil v roce 2014, zda bych nechtěl pod společnosti E&S nabízet podílové fondy, inu proč ne, je to v podstatě nejbezpečnější způsob jak zhodnotit peníze, navíc ve světě velmi používaný a tak jsem na jeho nabídku kývl. Rozjel se kolotoč školení v této oblasti, což je pochopitelné, protože se staráte o cizí peníze a to není žádná sranda, ovšem i kolotoč toho jak nabírat nové lidi pod sebe a dostávat tak peníze z jejich práce. Tedy klasicky MLM způsob obchodu, který není vůbec špatný a v podstatě na jeho principu je postaveno veškeré podnikání a obchod na světě.

Co je multilevel

Ano už vidím že spousta z vás kroutí hlavou co je to za blbost. tedy příklad:)

Máte výrobnu něčeho co prodáváte za cenu X. Pod vámi je někdo kdo to nakupuje a předává dál (velkoobchod) , kdy si k ceně X, připočte přirážku Y (provize). Většinou je pak ještě jeden stupeň (maloobchod) který si k XY přidá ještě Z a prodá koncovému zákazníkovi S. Vidíte tu pyramidu, tedy multilevel. No a čím víc lidí je na pozici XYZ, tím víc má peněz pozice XY a čím víc je na pozici XY tím víc má peněz pozice X. 

 

multilevel

Pozor!

Nejedná se o letadlo, jak se spousta lidí domnívá v ČR, to funguje na úplně jiném principu!

Můj konec u E&S

Bohužel tlak na to, abych neustále nabíral lidi a neustále opakováni náborových taktik znechutilo můj přístup k tomuto podnikání natolik že jsem postupně pracoval čím dál méně. Pokud totiž nabíráte jako zběsilý lidi na prodej pracího prášku, nic se neděje, prášek si zákazník koupí dostanete provizi a pokud skončíte, nic se neděje, zákazník jde znovu do drogerie. Ovšem v případě peněz je to celé jinak. Díky prozřetelnosti ČNB naštěstí nemůžete o peníze přijít pouze skončí váš majetkový poradce a výplatu lze provést osobně nezávisle na společnosti která pro vás otevřela fondový účet. Jediné co se může stát je, že vám poradce poradí špatný fond, do kterého investovat a tím pádem přijdete o peníze díky nevýkonnosti fondu. Což se může stát pokud prodáváte něco, k čemu nedostáváte informace tak jak je potřeba, což je bohužel tento případ. Sám jsem byl svědkem, kdy na závěrečné zkoušce z opravdu důležitého okruhu, bylo jednomu naprosto neschopnému řečeno že se to snad doučí, a certifikát o absolvování byl vydán!

Proto končím s touto společností, protože moje důvěra k jejich fungování a hlavně mému nadřízenému je pryč. Sice bud v činnosti pokračovat, ale pod transparentnější společností.